هنرستان پسرانه

پرطرفدارترین رشته ها در هنرستان پسرانه

انتخاب رشته های هنرستان پسرانه می تواند یکی از گزینه های جذاب برای دانش آموزان پایه نهم باشد. اما این دانش آموزان همواره با این چالش رو به رو هستند که کدام رشته را انتخاب نمایند تا بتوانند آینده شغلی خود را تضمین کنند. به همین دلیل تصمیم داریم در این مطلب به معرفی دو مورد از پرطرفدارترین رشته ها در هنرستان پسرانه بپردازیم تا بتوانیم راهنمایی مناسبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

انتخاب رشته اصولی در هنرستان

دانش آموزان عزیز باید توجه داشته باشند که انتخاب رشته یکی از مهم ترین تصمیماتی است که در زندگی می گیرند. زیرا احتمالا این انتخاب، بخش مهمی از آینده آن ها را تعیین می کند. پس باید با کسب اطلاعات لازم و کافی، نسبت به این کار اقدام نمایند. در رشته های هنرستان، دانش آموزان بسیاری از دروس را به صورت عملی تمرین می کنند. این موضوع می تواند افراد را در کسب مهارت های پایه و اساسی کمک نماید. همین موضوع نیز رشته های هنرستان را در میان دانش آموزان و والدین آن ها بسیار محبوب ساخته است.

از آنجا که رشته های هنرستان پسرانه بسیار گسترده هستند، ممکن است دانش آموزان برای انتخاب رشته دچار سردرگمی شوند. در این هنگام افراد باید به توانایی های لازم در رشته مورد نظر، بازارکار آن و امکان ادامه تحصیلات دانشگاهی توجه نمایند. در صورتی که نمی توانید به خوبی تصمیم بگیرید، می توانید از یک مشاور تحصیلی در این زمینه راهنمایی دریافت کنید تا انتخاب صحیحی را انجام دهید. در ادامه قصد داریم به معرفیرشته ساختمان و رشته شبکه و نرم افزار رایانه در هنرستان پردازیم و اطلاعاتی مختصر و مفید را در ارتباط با این دو رشته بیان کنیم.

رشته ساختمان در هنرستان

رشته ساختمان یکی از رشته های پرطرفدار در هنرستان از گروه عمران است. به دلیل جذابیت های این رشته، هر ساله تعداد زیادی از دانش آموزان آن را برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایند. یکی از دلایل آن ها برای انتخاب این رشته، بازارکار مناسب آن می باشد. در این رشته افراد به مطالعه نحوه ساخت یک ساختمان با استفاده از اصول فنی و مهندسی می پردازند. به طوری که ساختمان از امنیت کافی برخوردار باشد و سیستم های برق کشی و ... به درستی طراحی شده باشند. امکان ادامه تحصیلات دانشگاهی برای این رشته در داخل و خارج از کشور وجود دارد. پس از تحصیلات، فارغ التحصیلان خواهند توانست به عنوان مهندس ناظر پروژه، نقشه کش ساختمان، مدیر دفاتر فنی مهندسی ساختمان و ... به فعالیت بپردازند. همچنین می توانند جذب ارگان های دولتی همچون شهرداری ها شوند.

چرا رشته شبکه و نرم افزار رایانه را انتخاب کنیم؟

با اختراع رایانه، دریچه ای جدید رو به دریای علم و فناوری باز شد. امروزه با آگاهی از علوم رایانه و داشتن کمی خلاقیت، می توان به موفقیت های شغلی بسیار ویژه ای دست پیدا کرد. رشته شبکه و نرم افزار رایانه یکی از رشته های بسیار محبوب هنرستان در بین دانش آموزان می باشد. معمولا افرادی که این رشته را انتخاب می کنند، کنجکاو و ماجراجو هستند و به ریاضیات نیز علاقه مند می باشند. امکان ادامه تحصیلات دانشگاهی در این رشته در دانشگاه های داخل و خارج از کشور وجود دارد. با توجه به گسترده تر شدن استفاده از اپلیکیشن ها و نرم افزارهای رایانه ای، بازارکار این رشته روز به روز در حال گسترش است.